Zdrowy Bochen powstał z potrzeby i z pasji.
Przy wsparciu i zachęty ze strony rodziny i przyjaciół postanowiłam rozwinąć zainteresowanie wypiekaniem zdrowego chleba, bez dodatków ulepszających czy konserwujących, którego nie da się już dzisiaj kupić w sklepach.

Moja przygoda z pieczeniem chleba zaczęła się w 2014 roku. Pierwsze samodzielnie wypieczone chleby były z przepisu i zakwasu podarowanego od bliskiej osoby. Jego skład i smak zmieniał się przez dłuższy czas, aż powstał chleb żytnio-orkiszowy z ziarnami.
Początkowo był bardziej pszenny niż żytni, lecz na potrzeby diety podczas cukrzycy ciążowej odwróciłam proporcje mąki. Chleb stał się żytnio-pszenny. Następnie postanowiłam spróbować z innymi rodzajami mąki. Ostatecznie pozostałam przy chlebie żytnio-orkiszowym. Dodatki również są niezwykle istotne. Dodaję otręby lub płatki, kiedyś owsiane, lecz ze względu na alergię u syna, zmieniłam na orkiszowe. Do tego pestki dyni, słonecznika oraz siemię lniane. Zdrowe i pożywne składniki, sprawiają, że chleb ma cenne wartości odżywcze. Po zjedzeniu 90 – 120 gramów takiego chleba czujemy się najedzeni przez długi czas.

Później przyszedł czas na eksperymenty i nowe rodzaje chlebów.
Pierwsze wypieki na zamówienia indywidualne, następnie produkcja dla sprzedaży w sklepach.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą i miejscami sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.