Skip to content

O mnie

O piekarni

Zdrowy Bochen to domowa piekarnia, która powstała w 2018 roku, w Zielonej Górze.

Jest owocem pasji i zamiłowania do dobrego, zdrowego
i samodzielnie wypiekanego pieczywa.
Moją intencją od początku jest pieczywo, które pomaga
w utrzymaniu zdrowej diety, która dla każdego z nas może być inna. Stąd w ofercie zarówno chleby z mąk pełnoziarnistych, jasnych oraz bezglutenowych.

Szczególną uwagę zwracam na jakość mąk oraz kasz, z których wypiekam. Wraz z mąkami najważniejszym składnikiem wypieków jest zakwas. Do jego jakości przykładam szczególną uwagę.
W piekarni nie stosuję, żadnych przyspieszaczy ani polepszaczy.
W wyrastaniu chlebów najważniejszy jest czas i temperatura. Powierzchnia komór pieca jest z kamienia szamotowego, który powoduje, że smak chlebów wiejskich, bagietek czy ciabatt przenosi nas do smaków dzieciństwa albo wspomnień z wakacji na wsi.
Chleby foremkowe wypiekane są w najwyższej klasy formach kwasoodpornych, które posiadają atesty do kontaktu z kwaśną żywnością. Formy te nie reagują z ciastem, które w nich wyrasta, tym samym nie mają wpływu na smak czy zapach pieczywa.

Zdrowy Bochen ma status Producenta Regionalnego, a w 2020 właścicielka otrzymała tytuł Ulubionego Producenta Regionalnego, w konkursie organizowanym przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego. W 2021 roku zajęła 2 miejsce, a w 2022 otrzymała wyróżnienie.

Piekarnia stara się poszerzać ofertę o kolejne ciekawe wypieki, jednak najważniejszym celem jest utrzymanie jakości pieczywa. Zadowolenie klientów jest dla mnie najważniejsze.

Jestem mamą Jagody i Tomka
oraz żoną Łukasza, który bardzo wspiera mnie w rozwijaniu chlebkowej pasji.

Wsparcie najbliższej rodziny, pozwoliło mi rozwinąć skrzydła zarówno w roli piekarki, jak i w roli właścicielki biznesu.
Obie te role dają ogrom satysfakcji oraz stawiają przede mną wiele wyzwań, którym codziennie stawiam czoła, aby na końcu zadowolony był każdy, kto spróbuje moich wypieków.

Lubię aktywność fizyczną, nigdy nie spędzam czasu nic nie robiąc.

Jak postanowię odpocząć od wszystkiego, to zaraz tęsknię.
I to mówi o mnie wszystko!

Zapraszam do stworzonego przeze mnie świata Zdrowego Bochna.